Projeler

Teksis İleri Teknolojiler yenilenebilir enerjiler alanında ekonomik veya toplumsal fayda sağlamaya yönelik Arge projeleri yürütmektedir. Bu projelerde hem üniversite sanayi kuruluşu ortaklaşa çalışması, hem de bağımsız çalışmalar yürütülmektedir. Yürüttüğümüz projeler:
  • 500 Wattlık Proton Değişim Membran (PEM) Yakıt Pilli Jeneratör Tasarımı: 500 Wattlık Yakıt Pilli Jeneratör Geliştirme Projesi; hidrojenin yakıt olarak kullanıldığı ve kimyasal enerjinin doğrudan elektrik enerjisine çevrildiği PEM Yakıt Pili kullanan; deprem sonrası arama kurtarma gibi sessizlik ya da uzun ömür gerektiren kritik askeri ya da sivil operasyonlarda kullanım alanı bulacak ticari bir jeneratörün geliştirilmesi faaliyetlerinden oluşmaktadır. 
  • 3 kW Kapasiteli PEM yakıt pili geliştirilmesi: UNIDO - ICHET tarafından desteklenen bir proje ile ticari nitelikte 3kW gücünde PEM yakıt pili üretilmektedir. 
  • PEM ve DMFC Kompakt Yakıt Pili Test Cihazı geliştirme: KOSGEB tarafından desteklenen bu proje kapsamında test cihazının tüm kontrol, veri toplama, değerlendirme ve raporlama yazılımı da geliştirilmektedir. 
  • Konsantrasyon hücre sistemi ve kontrol yazılımı ve donanımının geliştirilmesi: Erciyes Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü için yapılan bu projede yüksek sıcaklık membranlarının difüzyon katsayısı parametrelerinin hesaplanması için bir sistem geliştirilmiş ve sistemin tüm kontrol, veri toplama, değerlendirme ve raporlama yazılımı da hazırlanmıştır.
hd film izle