Ulusal Hidrojen Teknolojileri Kongresi

 

Şirket Genel Müdürümüz Hüseyin Devrim 20-23 Aralık 2015 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş / İstanbul’ da düzenlenecek olan Ulusal Hidrojen Kongre'sine Sanayi temsilcisi panelist olarak katılacaktır.


Ulusal Hidrojen Teknolojileri Kongresi

 

Şirket Genel Müdürümüz Hüseyin Devrim 20-23 Aralık 2015 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş / İstanbul’ da düzenlenecek olan Ulusal Hidrojen Kongre'sine Sanayi temsilcisi panelist olarak katılacaktır.


Tübitak Bilim ve Teknik dergisi Ağustos 2015 sayısına Teksis konuk oldu

 

Tübitak Bilim ve Teknik dergisi Ağustos 2015 sayısında Tübitak Teydeb 1507 programı kapsamında hazırlanan "Yakıt Hücresi ile Çalışan Jenaratör" projemiz tanıtıldı.

http://www.biltek.tubitak.gov.tr/bdergi/yenisayi/index.htm 


Teksis Tech Ankara Proje Pazarı 2014'e katıldık

 

Ankara Kalkınma Ajansı'nın, son 3 yıldır Yenilikçi Ankara Proje Pazarı adıyla gerçekleştirdiği etkinlik bu yıl Tech Ankara Proje Pazarı 2014 adıyla gerçekleştirildi. 24 Aralık 2014 tarihinde ATO Congresium'da yapılan etkinlik ile Ankara'nın projeleri sergilenmiş, proje sahipleri yatırımcılar ve iş çevreleri ile bir araya gelmişlerdir.Firmamız Proje Pazarına, Ankara Kal kınma Ajansı tarafından desteklenen "Hidrojenle Çalışan Pem Yakıt Pili Geliştirilmesi" isimli projesiyle katılmıştır.EUREKA PROJESİ KABUL EDİLDİ

 

TEKSİS İLERİ TEKNOLOJİLERİN HAVAALANI SERVİS ARAÇLARI İÇİN 2 KW KAPASİTELİ HT-PEM YAKIT PİLİ İLE ÇALIŞAN HİBRİT GÜÇ SİSTEMİ GELİŞTİRİLMESİ VE ENTEGRASYONU KONULU PROJESİ EUREKA-PROGRAMI TÜRKİYE DANİMARKA İKİLİ İŞBİRLİĞİ ORTAK ÇAĞRISI KAPSAMINDA KABUL EDİLMİŞTİR.  


Sanayi Odaklı Bitirme Projesi

 

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) tarafından üniversite lisans öğrencileri için 3  farklı alanda düzenlenen ve 1007 projenin başvurduğu yarışmalardan, 2241-B - Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Yarışması değerlendirme sonuçlarına göre, Atılım Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Müh. Bölümünde Yrd. Doç. Dr. Yılser Devrim akademik danışmanlığında yürütülen ve Atılım Üniversitesi Sanayi Destekli Lisans Araştırma Projeleri (LAP) kapsamında desteklenen ve Teksis firmasının sanayi danışmanlığında yürütülen “Hidrojenli Proton Değişim Membran Yakıt Pilleri için Yüksek Performanslı Membran Elektrot Birleşimlerinin Geliştirilmesi ve Güneş-Hidrojen Enerjisi Hibrid Sisteminde Prototip Uygulaması“ başlıklı proje malzeme alanında finale kalmıştır.Proje 23-24 Haziran 2014 tarihlerinde Congresium Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda sunulmuş ve 12.07.2014  tarihli Star gazetesine konu olmuştur.  


Chemical Engineering Design Project

 

ODTÜ Kimya Mühendisliği CHE 418 Chemical Engineering Design IIdersi kapsamında "Next Generation Biofuel Power Generator" başlıklı proje ile BIO Genesis grubu Teksis İleri Teknolojiler Firması tarafından en iyi proje seçilmiştir.  Düzenlenen proje sunumunda grup üyeleri başarı sertifikası almışlardır


Sanayi Destekli Araştırma Projesi

 

Firmamızın Atılım Üniversitesi 2013-2014 Lisans Araştırma Projeleri kapsamında desteklediği “Hidrojenli Proton Değişim Membran Yakıt Pilleri için Yüksek Performanslı Membran Elektrot Birleşimlerinin Geliştirilmesi ve Güneş-Hidrojen Enerjisi Hibrid Sisteminde Prototip Uygulaması” konulu Sanayi Destekli  projesi (LAP-SD-1314-02) Atılım Üniversitesi  2013-2014 Lisans Araştırma Projeler">i Şenliklerinde en iyi serbest poster sunumu ödülünü kazanmıştır.


TUBITAK 1507-500 WATTLIK PROTON DEĞİŞİM MEMBRAN (PEM) YAKIT PİLLİ JENERATÖR TASARIMI

 

TUBITAK 1507-500 WATTLIK PROTON DEĞİŞİM MEMBRAN (PEM) YAKIT PİLLİ JENERATÖR TASARIMI projesi başarı ile tamamlandı ve ürün tanıtımı gerçekleştirildi.


Teksis Ankara Kalkınma ajansı ihalesi sonuçlandı

 

http://ankaraka.org.tr/tr/data.asp?id=1783


Mal alım ihalesi

 

Teksis İleri Teknolojiler Kimya İmalat ve Dış Ticaret Ltd. Şti. ANKARA Kalkınma Ajansı Çevreye Duyarlı Yenilikçi Uygulamalar Mali Destek Programı kapsamında mal alım ihalesi yapacaktır.

İhaleye katılım koşulları, isteklilerde aranacak teknik ve mali bilgileri de içeren İhale Dosyası ODTÜ Teknokent Silikon Blok No:29 Çankaya / ANKARA adresinden veya www.tek-sis.com internet adreslerinden temin edilebilir


Teksis'in Ankara Kalkınma Ajansı Mali destek Programı kapsamında Projesi kabul edildi.

  Teksis İleri Teknolojiler’in Ankara Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Mali Destek Programları-Çevreye Duyarlı Yenilikçi Uygulamalar Mali Destek Programı kapsamındaYenilenebilir Enerji Kaynağı Hidrojenle Çalışan Pem Yakıt Pili Geliştirilmesi ve Kesintisiz Güç Kaynağı Pilot Uygulaması” isimli projesi başarılı bulunarak desteklenmesi onaylanmıştır (31/05/2013).

Yıldız Teknik Üniversitesi PEM Yakıt Pili Test İstasyonu kurulumu ve eğitimi tamamlandı

  Yıldız Teknik Üniversitesi PEM Yakıt Pili Test İstasyonu kurulumu ve eğitimi tamamlandı (23.05.2013)

Yeditepe Üniversitesi'ne Empedans Analiz Cihazı ve Proton İletkenlik Sistemi kurulumu tamamlandı. 17

 

Yeditepe Üniversitesi'ne Empedans Analiz Cihazı ve Proton İletkenlik Sistemi kurulumu tamamlandı (17.04.2013).


TEKSIS Hannover Messe 2013, Almanya fuarına katıldı.

 

TEKSIS Hannover Messe 2013, Almanya fuarına katıldı. 


Ekonomize Dergisi’nin geleneksel olarak verdiği “İş Dünyası Ödülleri”

 

Ekonomize Dergisi’nin, geleneksel olarak verdiği “İş Dünyası Ödülleri"nde Teksis Genel Müdürü Hüseyin Devrim Yenilebilir enerji alanında ARGE ve ÜRGE faaliyetleri dalında ödül almıştır.


Dr. Yılser Devrim Anadolu Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünde Yakıt Pili Teknolojileri konulu

 

Danışmanımız Dr. Yılser Devrim Anadolu Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünde Yakıt Pili Teknolojileri konulu seminer verdi.


500 Wattlık Yakıt Pilli Jeneratör Geliştirme Projesi kabul edilmiştir

 

Teksis İleri Teknolojilerin Tübitak 1507 kapsamında "500 Wattlık Yakıt Pilli Jeneratör Geliştirme Projesi" kabul edilmiştir.


TEKSIS Hannover Messe 2012, Almanya fuarına katıldı.

 

TEKSIS Hannover Messe 2012, Almanya fuarına katıldı.

hd film izle